Задача Через розчин, що містив натрій гідроксид масою 4 г, пропустили карбон(IV) оксид об'ємом

22.4 л до утворення натрій карбонату. Обчисліть масу утвореного продукту. Поможіть будь ласка!!!!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Ещенко Алиса.

Відповідь: 10,6 г

Пояснення:Для розв'язання цього завдання, спочатку ми повинні знайти молекулярну масу натрій гідроксиду (NaOH) та карбон(IV) оксиду (CO2).

Молекулярна маса NaOH:

Натрій (Na) має атомну масу близько 23 г/моль.

Кисень (O) має атомну масу приблизно 16 г/моль.

Водень (H) має атомну масу близько 1 г/моль.

Молекулярна маса NaOH = (23 + 16 + 1) г/моль = 40 г/моль.

Тепер ми знаємо молекулярну масу NaOH, і ми можемо розрахувати, скільки молей NaOH було в 4 г розчину:

Кількість молей NaOH = маса / молекулярна маса = 4 г / 40 г/моль = 0,1 моль.

Карбон(IV) оксид (CO2) складається з атомів вуглецю (C) та кисню (O). Молекулярна маса CO2 дорівнює сумі мас двох атомів кисню і одного атома вуглецю:

Молекулярна маса CO2 = (2 * 16 + 12) г/моль = 44 г/моль.

Тепер ми знаємо молекулярну масу CO2 і кількість молей, яку ми маємо (0,1 моль NaOH). Тепер ми можемо розрахувати масу утвореного продукту, який є натрій карбонатом (Na2CO3):

Маса = кількість молей * молекулярна маса

Маса Na2CO3 = 0,1 моль * 106 г/моль (молекулярна маса Na2CO3) = 10,6 г.