ПОМОЖІТЬ, СРОЧНО!!!! Елемент Е утворює летку сполуку з Гідрогеном складу Н2Е, у якій масова

частка його становить 97,53%. Визначте молярну масу вищого оксиду цього елемента

Ответы на вопрос

Отвечает Ярошевська Соломія.

Відповідь:

Шуканий елемент - Силен (Se)

Розв'язання:

За формулою леткої сполуки H2O визначаємо, що це елемент VI групи. Методом підбору визначаємо, що це Силен

Перевірка:

Формула леткої сполуки: H2E

Тобто Mr(H2E) = 1+1+Ar(Se) = 2+79 = 81

Масова частка елемента має становити 97,53%

w(Se) = 79/81•100%=0,9753од.•100%=97,53%

Отвечает Зимин Захар.

Дано:

Н2Е

ω(Е) = 97,53%

Знайти:

M(ExOy) - ?

Розв'язання:

1) ω(Н) = 100% - ω(Е) = 100% - 97,53% = 2,47%;

2) Mr(Н2Е) = N(Н) * Ar(Н) * 100% / ω(Н) = 2 * 1 * 100% / 2,47% = 81;

3) Mr(Н2Е) = Ar(Н) * N(Н) + Ar(Е) * N(Е);

81 = 1 * 2 + Ar(Е) * 1;

Ar(Е) = 79 - Se;

4) Вищий оксид - SeO3;

5) M(SeO3) = Ar(Se) * N(Se) + Ar(O) * N(O) = 79 * 1 + 16 * 3 = 127 г/моль.

Відповідь: Молярна маса SeO3 становить 127 г/моль.