Завдання - порахувати відносні молекулярні маси сполук Мn(ОН)2, NaOH Al2(SO4)3 C2H5OH FeSO4*7H2O

C6H12O6 FeO​

Ответы на вопрос

Отвечает Байназаров Рома.

Ответ:

Для порахунку відносних молекулярних мас різних сполук, використовуються масові числа атомів у складі кожної сполуки, додані разом. Масові числа елементів зазвичай беруться з періодичної системи. Ось масові числа для деяких елементів, які входять у зазначені сполуки:

Mn (манган) = 54.94 г/моль

O (кисень) = 16.00 г/моль

H (водень) = 1.01 г/моль

Na (натрій) = 22.99 г/моль

Al (алюміній) = 26.98 г/моль

S (сірка) = 32.07 г/моль

C (вуглець) = 12.01 г/моль

Fe (залізо) = 55.85 г/моль

Тепер обчислимо відносні молекулярні маси для кожної зазначеної сполуки:

Mn(OH)2:

Масова маса Mn = 54.94 г/моль

Масова маса О = 16.00 г/моль (2 атоми кисню)

Масова маса H = 1.01 г/моль (2 атоми водню)

Відносна молекулярна маса Mn(OH)2 = 54.94 + 16.00 * 2 + 1.01 * 2 = 137.96 г/моль

NaOH:

Масова маса Na = 22.99 г/моль

Масова маса О = 16.00 г/моль

Масова маса H = 1.01 г/моль

Відносна молекулярна маса NaOH = 22.99 + 16.00 + 1.01 = 40.00 г/моль

Al2(SO4)3:

Масова маса Al = 26.98 г/моль (2 атоми алюмінію)

Масова маса S = 32.07 г/моль (3 атоми сірки)

Масова маса О = 16.00 г/моль (12 атомів кисню)

Відносна молекулярна маса Al2(SO4)3 = 26.98 * 2 + 32.07 * 3 + 16.00 * 12 = 342.14 г/моль

C2H5OH:

Масова маса C = 12.01 г/моль (2 атоми вуглецю)

Масова маса H = 1.01 г/моль (6 атомів водню)

Масова маса О = 16.00 г/моль

Відносна молекулярна маса C2H5OH = 12.01 * 2 + 1.01 * 6 + 16.00 + 1.01 = 46.07 г/моль

FeSO4*7H2O:

Масова маса Fe = 55.85 г/моль

Масова маса S = 32.07 г/моль

Масова маса О = 16.00 г/моль (4 атоми кисню)

Масова маса H = 1.01 г/моль (14 атомів водню)

Відносна молекулярна маса FeSO4*7H2O = 55.85 + 32.07 + 16.00 * 4 + 1.01 * 14 = 278.92 г/моль

C6H12O6:

Масова маса C = 12.01 г/моль (6 атомів вуглецю)

Масова маса H = 1.01 г/моль (12 атомів водню)

Масова маса O = 16.00 г/моль (6 атомів кисню)

Відносна молекулярна маса C6H12O6 = 12.01 * 6 + 1.01 * 12 + 16.00 * 6 = 180.18 г/моль

FeO:

Масова маса Fe = 55.85 г/моль

Масова маса O = 16.00 г/моль

Відносна молекулярна маса FeO = 55.85 + 16.00 = 71.85 г/моль

Ці значення є відносними молекулярними масами кожної зазначеної сполуки.

Объяснение:

Отвечает Женисулы Мирас.

Ответ:

Відносні молекулярні маси сполук можна порахувати, враховуючи атомні маси кожного елемента, який входить у склад сполуки. Відомо, що атомні маси подані у г/моль. Ось розрахунок відносних молекулярних мас для наведених сполук:

Mn(OH)2:

Маса Mn = 54.94 g/mol

Маса H = 1.01 g/mol

Маса O = 16.00 g/mol

Відносна молекулярна маса Mn(OH)2 = 54.94 + 2 * (1.01 + 16.00) = 94.96 g/mol

NaOH:

Маса Na = 22.99 g/mol

Маса H = 1.01 g/mol

Маса O = 16.00 g/mol

Відносна молекулярна маса NaOH = 22.99 + 1.01 + 16.00 = 40.00 g/mol

Al2(SO4)3:

Маса Al = 26.98 g/mol

Маса S = 32.07 g/mol

Маса O = 16.00 g/mol

Відносна молекулярна маса Al2(SO4)3 = 2 * 26.98 + 3 * (32.07 + 4 * 16.00) = 2 * 26.98 + 3 * (32.07 + 64.00) = 2 * 26.98 + 3 * 96.07 = 53.96 + 288.21 = 342.17 g/mol

C2H5OH:

Маса C = 12.01 g/mol

Маса H = 1.01 g/mol

Маса O = 16.00 g/mol

Відносна молекулярна маса C2H5OH = 2 * 12.01 + 6 * 1.01 + 16.00 = 24.02 + 6.06 + 16.00 = 46.08 g/mol

FeSO47H2O:

Маса Fe = 55.85 g/mol

Маса S = 32.07 g/mol

Маса O = 16.00 g/mol

Маса H = 1.01 g/mol

Відносна молекулярна маса FeSO47H2O = 55.85 + 32.07 + 4 * 16.00 + 7 * (2 * 1.01 + 16.00) = 55.85 + 32.07 + 64.00 + 7 * (2.02 + 16.00) = 55.85 + 32.07 + 64.00 + 7 * 18.02 = 55.85 + 32.07 + 64.00 + 126.14 = 277.06 g/mol

C6H12O6 (цукор, глюкоза):

Маса C = 12.01 g/mol

Маса H = 1.01 g/mol

Маса O = 16.00 g/mol

Відносна молекулярна маса C6H12O6 = 6 * 12.01 + 12 * 1.01 + 6 * 16.00 = 72.06 + 12.12 + 96.00 = 180.18 g/mol

FeO:

Маса Fe = 55.85 g/mol

Маса O = 16.00 g/mol

Відносна молекулярна маса FeO = 55.85 + 16.00 = 71.85 g/mol

Объяснение: