допоможіть будь ласка задача Обчислити масу солі, яку получили при взаємодії натрію з 33,5 л

хлоридної кислоти, якщо вихід її становить 92%.​

Ответы на вопрос

Отвечает Ларина Анна.

Дано:

V (HCl) = 33,5 л

η (солі) = 92%

Знайти:

m практ. (солі) - ?

Рішення:

1) 2Na + 2HCl → 2NaCl + H2;

2) n (HCl) = V / Vm = 33,5 / 22,4 = 1,5 моль;

3) n теор. (NaCl) = n (HCl) = 1,5 моль;

4) n практ. (NaCl) = η * n теор. / 100% = 92% * 1,5 / 100% = 1,38 моль;

5) m практ. (NaCl) = n практ. * M = 1,38 * 58,5 = 80,73 г.

Відповідь: Маса практична NaCl становить 80,73 г.