На нейтралізацію 380 г 9%-го розчину гідроксиду металу А витратили 0,2 моль сульфатної кислоти.

Обчисліть молярну масу металу А.

Ответы на вопрос

Отвечает Радченко Никита.

Объяснение:

А(ОН)2 + H2SO4 = ASO4 + 2H2O

m(AOH)= m(розч.)×w(AOH)= 380×0.09= 34,2

M(AOH)= x+(16+1)•2= x+17 г/моль

n(АОН)= n(H2SO4)

m/M (AOH) = n(H2SO4)

34.2/(x+34) = 0.2

0.2x+6.8=34.2

x= 137 (Ba) барій

Ва(ОН)2 + H2SO4 = ВаSO4↓ + 2H2O