Некий оксид E3O4 содержится E-72,4% найдите формулу?Пж​


Ответы на вопрос

Отвечает Макарова Катя.

Ответ:

Оксид E3O4 включает в себя E-72,4%. Формула для этого оксида составляет: E3O4 = 3E + 4O. В этой формуле обозначения E и O представляют собой атомы элементов вольфрама (E) и кислорода (O), соответственно. Таким образом, оксид E3O4 состоит из 72,4% атомов вольфрама и 27,6% атомов кислорода.

Отвечает Пазухина Дарья.

Відповідь:

В даному оксиді, масова частка кисню буде дорівнювати:

O = 100% - E = 100% - 72.4% = 27.6%

Щоб знайти формулу оксиду, необхідно співвіднести масові частки кожного елемента з їхніми атомними співвідношеннями. Знаючи масову частку одного елемента, можна знайти масову частку іншого елемента за формулою:

масова частка елемента = кількість атомів цього елемента * атомна маса елемента / молярна маса сполуки

Застосовуючи дану формулу до кожного елемента, отримаємо наступні значення:

Е: 72.4% = (3/4) * (масова частка Е) * 239.6 г/моль / (масова частка Е * атомна маса Е)

Cl: 33.33% = (масова частка Cl) * 239.6 г/моль / (масова частка Cl * атомна маса Cl)

O: 27.6% = (4/4) * (масова частка O) * 239.6 г/моль / (масова частка O * атомна маса O)

Розв'язуючи систему рівнянь, отримуємо масові частки кожного елемента у сполуці:

E: 0.724 = 0.75 * (масова частка Е) / атомна маса Е

Cl: 0.3333 = (масова частка Cl) / атомна маса Cl

O: 0.276 = (масова частка O) * 4 / атомна маса O

Знаючи, що сума масових часток кожного елемента у сполуці дорівнює 1, можна вирішити цю систему рівнянь і знайти масові частки кожного елемента:

E: 0.724 = 0.75 * (1 - 0.3333 - 0.276) / атомна маса Е

атомна маса Е = 52.0

Отже, формула оксиду буде E3O4, що вказує на те, що в одній молекулі сполуки міститься 3 атоми Е і 4 атоми О.