Який об'єм гідроген хлориду утвориться на 1 стадії хлорування метану якщо з метаном прореагував

хлор масою 14,2 г.?

Ответы на вопрос

Отвечает Жадрасинов Алпамыс.

Уравнение химической реакции CH4 + Cl2 → CH3Cl + HCl.

n(Cl2) = m(Cl2) : M(Cl2) = 14,2 г : 71 г/моль = 0,2 моль.

По уравнению химической реакции n(Cl2) = n(HCl) = 0,2 моль.

V(HCl) = n(HCl)*Vm = 0,2 моль*22,4 л/моль = 4,48 л.

Ответ : 4,48 л.

#SPJ1