Відносна густина пари алкану за киснем дорівнює 3,563. Визначте формулу цього алкану і назвіть

його.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кот Настя.
Середня солярна маса повітря:
29г/моль.

Загальна формула алкана:
СnH2n+2

Mr(CnH2n+2)=29•3,563=103г/моль.
(Тут ми підставили відносну густину пари алкану за киснем)

Друге,що ми маємо зробити:

Mr(C2H2n+2)=12n+1•(2n+2)

І підставити:

12n+2n+2=103
14n=101
n=7
І це буде у нас гептан, формула якого: С7Н16.