ТЕРМІНОВО! ДАЮ 100 БАЛІВ Зразок алюмінію масою 29г, з масовою часткою домішок 7%, прореагував з

хлоридною кислотою масою 146г. Обчисліть об'єм водню, що виділився.

Ответы на вопрос

Отвечает Кузнецов Матвей.

Ответ:

Объяснение:

Спочатку потрібно знайти масу чистого алюмінію:

з масовою часткою домішок 7%, то маса чистого алюмінію складе 93% від загальної маси: м(Аl) = 29г * 0.93 = 26.97г

Знайдемо молекулярну масу HCl: M(HCl) = 1г/моль (маса H) + 35.5г/моль (маса Cl) = 36.5г/моль

Обчислимо кількість молів HCl: n(HCl) = m(HCl) / M(HCl) = 146г / 36.5г/моль = 4 моль

З урахуванням рівняння реакції: 2Al + 6HCl → 2AlCl3 + 3H2 коефіцієнт пропорційності між Аl і H2 - 2:3

кількість молей H2, що виділилась, дорівнюватиме 3/2 від кількості молей Al, яка споживається на реакцію:

n(H2) = 3/2 * n(Al) = 3/2 * 26.97г / 27.0г/моль = 1.49 моль

Обчислимо об'єм водню за законом Люм'єра-Ламберта: V(H2) = n(H2) * 22.4 л/моль (стандартний об'єм при н.у.) = 1.49 моль * 22.4 л/моль = 33.38 л

Отже, об’єм водню, що виділився, становить 33.38 л.