СРОЧНО Обчисліть масу солі та об'єм водню, який виділяється під час взаємодії натрію з сульфатною

кислотою масою 10 г

Ответы на вопрос

Отвечает Кожухарь Алина.

Ответ:

Взаємодія натрію з сульфатною кислотою приводить до утворення натрій сульфату та водню. Хімічне рівняння реакції:

2Na + H2SO4 → Na2SO4 + 2H2↑

З рівняння видно, що на 2 моли натрію утворюється 2 молі водню. Молярна маса Na = 23 г/моль, молярна маса H2 = 2 г/моль.

Отже,

- Маса Na в 10 г H2SO4: (10 г H2SO4) / (98 г/моль H2SO4) * (2 мол Na / 1 мол H2SO4) * (23 г/моль Na) = 4,7 г Na

- Кількість молів Na: 4,7 г / 23 г/моль = 0,204 моль Na

- Кількість молів H2: 0,204 моль Na * (2 мол H2 / 2 мол Na) = 0,204 моль H2

- Маса H2: 0,204 моль H2 * 2 г/моль H2 = 0,41 г H2

- Об'єм H2 за н.у.: 0,204 моль H2 * 22,4 л/моль = 4,57 л H2

Объяснение: