#1 До 200г води додали 400г розчину солі з масовою частинкою розчиненої речовини 15%. Обчисли

масову частку розчиненої речовини (w) в новому розчині#2 З розчину цукру з масою 500г із масовою частинкою 5% випарювали 100г води. Обчисли масову частку нового розчину срочно тре зробити дві задачі даю 60 ​

Ответы на вопрос

Отвечает Шурц Ярик.

Ответ:

Объяснение:

1)

Маса розчиненої речовини в 400 г розчину становить:

0.15 * 400 г = 60 г

Отже, маса розчиненої речовини в усьому розчині становить:

60 г

Масова частка розчиненої речовини в новому розчині обчислюється за формулою:

w = (маса розчиненої речовини / загальна маса розчину) * 100%

Загальна маса розчину складається з маси води та маси розчину, тобто:

200 г + 400 г = 600 г

Тоді масова частка розчиненої речовини в новому розчині дорівнює:

w = (60 г / 600 г) * 100% = 10%

2)Початкова маса розчину цукру: 500 г.

Масова частка цукру в початковому розчині: 5% = 0,05.

Отже, маса цукру в початковому розчині: 500 г × 0,05 = 25 г.

Після випаровування 100 г води маса розчину стала 500 г - 100 г = 400 г.

Збережені 25 г цукру знаходяться в меншій кількості розчину, тому масова частка цукру у новому розчині збільшилась.

Масова частка цукру у новому розчині:

w = (маса цукру / маса нового розчину) × 100%

маса нового розчину: 400 г + 25 г = 425 г

w = (25 г / 425 г) × 100% = 5,88%

Отже, масова частка цукру у новому розчині становить 5,88%.