До розчину масою 300 г з масовою часткою солі 20% долили 200 мл води. Обчисліть масову частку солі

в новому розчині.​

Ответы на вопрос

Отвечает Пак Айым.

Відповідь:Почнемо зі знаходження кількості солі в початковому розчині. Масова частка солі становить 20%, тобто у 100 г розчину міститься 20 г солі. Отже, у 300 г розчину міститься:

20 г/100 г * 300 г = 60 г солі

Далі, додавши 200 мл води, ми збільшили об'єм розчину, але кількість солі залишилася тією ж. Тому масова частка солі в новому розчині буде відношенням маси солі до нової маси розчину, яка складається з початкових 300 г та доданої води об'ємом 200 мл, що дорівнює 300 г + 0,2 л = 500 г.

Отже, масова частка солі в новому розчині:

60 г / 500 г * 100% = 12%

Таким чином, масова частка солі в новому розчині складає 12%.