ТЕРМІНОВО!!! ДАЮ 30 БАЛІВ!!! На цинк хлорид масою 13,6 г подіяли розчином натрій гідроксидом

масою21,8г з масовою часткою22,9 %.Яка маса осаду при цьому утвориться?

Ответы на вопрос

Отвечает Вихляева Алёна.

Дано:

m(ZnCl2) = 13,6 г

m раствора(NaOH) = 21,8 г

w(NaOH) = 22,9%(0,229)

Найти:

m(Zn(OH)2) - ?

Решение:

ZnCl2 + 2NaOH => Zn(OH)2 + 2NaCl

m(вещества)=m(раствора)

m вещества(NaOH) = 0,229 × 21,8 = 4,9922 г

n=m/M

n(NaOH) = 4,9922/40 = 0,124805 моль

n(ZnCl2) = 13,6/136 = 0,1 моль

n(ZnCl2) в недостатке => ведём расчет по нему

n(Zn(OH)2) = n(ZnCl2) = 0,1 моль

m(Zn(OH)2) = 0,1 × 99 = 9,9 г

Ответ: 9,9 г