помогите пожалуйста! Обчисліть яка маса натрію карбонату утвориться при взаємодії натрію гідроксиду

масою 80 г з карбонатною кислотою .​

Ответы на вопрос

Отвечает Настеева Лейсян.

Na2CO3 + H2O

Молярна маса NaOH: 23+16+1 = 40 г/моль

Молярна маса H2CO3: 1+12+(16x3) = 62 г/моль

Запишемо балансовану рівняння реакції:

2NaOH + H2CO3 -> Na2CO3 + 2H2O

З рівняння видно, що на 1 моль Na2CO3 потрібно 1 моль H2CO3. Отже, маса Na2CO3 буде рівна масі H2CO3, яка утвориться в результаті реакції.

Маса H2CO3, яка утвориться:

моль H2CO3 = моль NaOH / 2 (згідно з рівнянням реакції)

моль NaOH = маса / молярна маса = 80 г / 40 г/моль = 2 моль

моль H2CO3 = 2 моль / 2 = 1 моль

маса H2CO3 = моль x молярна маса = 1 моль x 62 г/моль = 62 г

Отже, маса Na2CO3, яка утвориться, буде рівна масі H2CO3, тобто 62 г.