СРОЧНО УМОЛЯЮ!!!!! ДАЮ 100б Скласти рівняння реакцій повного горіння метану та етану. Обчисліть

об'єм кисню, необхідний для повного згоряння суміші, що складається із 40 л метану та 20 л етану.

Ответы на вопрос

Отвечает Митина Полина.

Ответ:

Рівняння повного горіння метану: CH4 + 2O2 -> CO2 + 2H2O

Рівняння повного горіння етану: C2H6 + 3.5O2 -> 2CO2 + 3H2O

Для обчислення об'єму кисню, необхідного для повного згоряння суміші метану та етану, спочатку необхідно перевести об'єми газів до стандартних умов (0°C та 1 атм):

Об'єм метану за стандартних умов: V1 = (40 L * 273 K * 1 atm) / (273 K + 0°C) = 41.1 L

Об'єм етану за стандартних умов: V2 = (20 L * 273 K * 1 atm) / (273 K + 0°C) = 20.5 L

Для повного згоряння суміші метану та етану необхідна кількість кисню розраховується за принципом стехіометрії, використовуючи відповідні коефіцієнти у рівняннях реакцій:

Кількість кисню для повного згоряння метану: 2 моля O2 / 1 моля CH4

Кількість кисню для повного згоряння етану: 3.5 моля O2 / 1 моля C2H6

Отже, об'єм кисню, необхідний для повного згоряння суміші, можна розрахувати, враховуючи об'єми газів за стандартних умов та відповідні коефіцієнти реакції:

Об'єм кисню = (V1 * 2/1 + V2 * 3.5/1) = (41.1*2/1 + 20.5*3.5/1) = 164.9 L

Отже, для повного згоряння суміші метану та етану необхідний 164.9 л кисню.

Отвечает Ратникова Дарья.

Відповідь:Ответ:

2C4H10+13O2=8CO2+10H2O

Знаходимо об'єм кисню

40л-x

2-13

(40*13)/2=260

x=260л

V(пов.)=V(O2)/0,21=1238л

Пояснення: