1. На гідрування 25,2 г алкену витратили 10,08 л водню. Установіть молекулярну формулу алкену,

назвіть його. 2. Унаслідок спалювання 11, 6 г вуглеводню одержали 17,92 л вуглекислого газу. Встановіть молекулярну формулу вуглеводню.

Ответы на вопрос

Отвечает Зобкова Катя.

Ответ:

Объяснение:

1) Кількість речовини водню:

n(H2) = V/Vм = 10,08 л/22,4 л/моль = 0,45 моль.

Стільки ж витрачається й алкена. Знайдемо його молярну масу:

M = m/n = 25,2 г/0,45 моль = 56 г/моль

Оскільки загальна формула алкенів CnH2n складемо рівняння:

12n + 2n = 56

14n = 56

n = 56 : 14

n = 4

Отже формула С4Н8 - бутен

2)

Дано:

m(CxHy) = 11, 6 г

VCO2) =  17,92 л

Найти: (CxHy) -?

CO2      ==> C

17,92/22,4 = x/11,6

22,4х = 17,92 * 11,6

22,4х = 207,872

х= 207,872 : 22,4

x = 9,28 г  масса(С)

Найдемо масу(H)

m(H) = 11,6 - 9,28 = 2,32 г

11,6x = 9,28

x = 0,8

y = 2,32

Так як індекс повинен бути ціле число , то х и у помножимо на 5

x = 4

y = 11,6

C4H12, такого не існує тож ділимо на 2 і отримуємо С2Н6 — етан.