Розв*язок задачі.визначіть масу Оксигену у іржі,за формулою Fe3O4, маса якої 50г.


Ответы на вопрос

Отвечает Парамонов Александр.

Ответ:

Объяснение:

Молекула Fe3O4 складається з трьох атомів заліза та чотирьох атомів кисню.

Щоб визначити масу кисню, спочатку потрібно знайти масу однієї молекули Fe3O4.Маса однієї молекули Fe3O4 дорівнює сумі мас трьох атомів заліза та чотирьох атомів кисню.

Якщо маса Fe3O4 дорівнює 50 г, то для знаходження маси кисню потрібно спочатку визначити скільки моль Fe3O4 міститься в 50 г.Молярна маса Fe3O4 = 3 × молярна маса Fe + 4 × молярна маса O

Молярна маса Fe = 55.845 г/моль

Молярна маса O = 15.999 г/мольМолярна маса Fe3O4 = 3 × 55.845 г/моль + 4 × 15.999 г/моль = 231.532 г/моль

Таким чином, кількість молей Fe3O4 в 50 г можна визначити за формулою:кількість молей = маса / молярна маса

кількість молей Fe3O4 = 50 г / 231.532 г/моль = 0.215 моль

Оскільки в одній молекулі Fe3O4 міститься 4 атоми кисню, то загальна маса кисню в 0.215 моль Fe3O4 дорівнює:

маса кисню = кількість молей × молярна маса O × кількість атомів O в молекулі

маса кисню = 0.215 моль × 15.999 г/моль × 4 = 13.78 г

Отже, маса кисню у 50 г іржі Fe3O4 дорівнює 13.78 г.

Отвечает Пархомчик Елизавета.
У формулі Fe3O4, масова частка кисню становить 4/7, тому щоб визначити масу кисню в 50 г іржі Fe3O4, необхідно помножити 50 г на масову частку кисню 4/7:

маса кисню = маса Fe3O4 * (масова частка O) = 50 г * 4/7 = 28,57 г

Отже, маса кисню в 50 г іржі Fe3O4 дорівнює 28,57 г.