Узято порцію речовини масою 100 г, у якій масова частка Феруму становить 72,4 %, решта — Оксиген.

Скільки атомів Феруму містить найпростіша формула речовини?

Ответы на вопрос

Отвечает Слепнёва Соня.

Ответ:

Найпростіша формула речовини: Fe3O4

Кількість атомів Феруму: 3

Объяснение:

Дано:  

m (FexOy) = 100 г                      

w (Fe) = 72,4%

w (O) = 27,6%

Знайти:

FexOy = ?

N (атомів Fe) - ?

Розв'язання

Спочатку нам потрібно знайти найпростішу формулу сполуки:

W (елементу) = m (ел) / m (сполуки)

Знаходимо m (Fe) i m (O) в 100г FexOy, де х та у - невідома кількість атомів Fe та О

Відношення мас елементів в будь-якій масі однієї і тієї ж речовини завжди однакове.

m (Fe) = 72,4% * 100г / 100% = 43,66г

m (O) = 56, 34г  

Нехай маємо 1 моль FexOy

1 моль FexOy буде мати масу:

56х : 16у

56х : 16у = 72,4 : 27,6

З цього знаходимо відношення х до у:

х : у = 72,4 / 56 : 27,6 /16

х : у = 1,293 : 1,725

Для отримання цілих значень кількостей атомів треба:

1. Всі отримані значення поділити на найменше з них

2. Всі отримані значення після першого кроку треба помножити на 2, 3, 4 . . .

х : у = 1,293 / 1,293 : 1,725 / 1,293

х : у = 1 : 1,33

Якщо цілих значень не вийшло, використовуємо другий крок:

х : у = 1 * 3 : 1,33 * 3

х : у = 3 : 4

Тобто ми маємо найпростішу формулу FexOy - Fe3O4 і кількість атомів Феруму в ній - 3