17.Розрахувати масу K2Cr2O7 в 150 мл 0,1025 н. розчину дихромату калію​


Ответы на вопрос

Отвечает Мальцева Диана.
Спочатку знайдемо кількість речовини дихромату калію в розчині:

n = C * V

де C - концентрація розчину, V - об'єм розчину

n = 0.1025 моль/л * 0.150 л = 0.015375 моль

Для розрахунку маси K2Cr2O7, яка міститься в цьому розчині, використаємо рівняння реакції:

K2Cr2O7 + 6 FeSO4 + 7 H2SO4 → 3 Fe2(SO4)3 + Cr2(SO4)3 + K2SO4 + 7 H2O

За рівнянням видно, що одна молекула K2Cr2O7 реагує з 6 молекулами FeSO4. Таким чином, маса K2Cr2O7 в розчині дорівнює:

m(K2Cr2O7) = n(K2Cr2O7) * M(K2Cr2O7)

де n(K2Cr2O7) - кількість речовини K2Cr2O7, M(K2Cr2O7) - молярна маса K2Cr2O7

M(K2Cr2O7) = 2 * M(K) + 2 * M(Cr) + 7 * M(O) = 2 * 39.1 г/моль + 2 * 52 г/моль + 7 * 16 г/моль = 294.2 г/моль

n(K2Cr2O7) = n(FeSO4) / 6 = 0.015375 моль / 6 = 0.0025625 моль

m(K2Cr2O7) = 0.0025625 моль * 294.2 г/моль = 0.754 г

Таким чином, маса K2Cr2O7 в 150 мл 0,1025 н. розчину дихромату калію становить 0.754 г.