Задача. Для отримання амоніаку нагрівали амоній хлорид масою 32,1 г. з кальцій гідроксид масою 32

г. Обчисліть масу отриманого амоніаку.

Ответы на вопрос

Отвечает Агапова Варвара.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(NH₄Cl) = 32,1 г

m(Ca(OH)₂) = 32 г

Найти: m(NH₃) - ?

М(NH₄Cl) = 14 + 1 * 4 + 35,5 = 53,5 г/моль

М(Ca(OH)₂) = 40 + (16 + 1) * 2 = 74 г/моль

Складемо РХР:

2 NH₄Cl + Ca(OH)₂ → 2 NH₃ + CaCl₂ + 2 H₂O

Знайдемо кількість речовини кожного реактива:

n(NH₄Cl) = m(NH₄Cl)/М(NH₄Cl)  = 32,1/53,5 = 0,6 моль

n(Ca(OH)₂) = m(Ca(OH)₂)/М(Ca(OH)₂) = 32/74 = 0,43моль

Із РХР бачимо ,що NH₄Cl іде в надлишку, тому рахунок ведемо по  Ca(OH)₂ і звідси маємо n(NH₃)= 1/2n(Ca(OH)₂) = 1/2 * 0,43 = 0,215 моль

Визначимо масу солі:

М(NH₃) = 14 + 1 * 3 = 17 г/моль

m(NH₃) = n(NH₃) * М(NH₃)  = 0,215 * 17 = 3,66 г