Розрахуйте масу Na2CO3, якщо в реакцію з натрій оксидом вступило 44,2 л вуглекислого газу СРОЧНО

ПОМОГИТЕ!"!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Хаскина Вероника.

Відповідь:

Для розрахунку маси Na2CO3, спочатку потрібно записати рівняння реакції між Na2O та CO2, згідно з яким вони реагують у співвідношенні 1:1:

Na2O + CO2 → Na2CO3

Так як ми знаємо кількість вуглекислого газу (CO2), який взяв участь у реакції, ми можемо використати ідеальний газовий закон, щоб перевести його об'єм до кількості речовини:

n = PV/RT,

де P - тиск, V - об'єм газу, T - температура в Кельвінах, R - універсальна газова стала.

У цьому випадку, ми не маємо інформації про тиск і температуру газу, але ми можемо вважати, що вони залишаються сталими під час реакції. Тому, ми можемо записати:

n = V/22.4,

де 22.4 - об'єм одного моля будь-якого ідеального газу при стандартних умовах тиску та температури.

Тому, кількість речовини Na2CO3, яка утворилася, дорівнюватиме кількості CO2, який брав участь у реакції, оскільки вони реагували у співвідношенні 1:1. Таким чином:

n(Na2CO3) = n(CO2) = V/22.4 = 44.2/22.4 моль

Далі, для розрахунку маси Na2CO3, нам потрібно знати молярну масу цієї сполуки. Mолярна маса Na2CO3 дорівнює сумі молярних мас її складових елементів:

M(Na2CO3) = 2M(Na) + M(C) + 3M(O) = 2*(22.99 г/моль) + 12.01 г/моль + 3*(16.00 г/моль) = 105.99 г/моль

Тому, маса Na2CO3, яка утворилася, дорівнює:

m(Na2CO3) = n(Na2CO3) * M(Na2CO3) = (44.2/22.4

Пояснення: