У хлоридну кислоту, що містить достатню кількість гідроген хлориду, помістили 123,2 г суміші

порошків заліза і міді. Виділилось 13,440 л газу (н.у.). Обчисліть масову частку заліза в суміші. Для bonewrq <33

Ответы на вопрос

Отвечает Артемьева Полина.

Відповідь:

Масову частка заліза  у суміші 39,8%.

Пояснення:

Щоб розв'язати цю задачу, нам потрібно використати реакцію між хлоридною кислотою та металами для визначення кількості молей газу, що виділився:

Fe (s) + 2HCl (н.у.) → FeCl2 (н.у.) + H2 (н.у.)

Cu (s) + 2HCl (aq) → CuCl2 (aq) + H2 (г)

Оскільки в результаті реакції утворюється водень, ми можемо використати закон ідеальних газів для визначення кількості молей утвореного газу:

n = PV/RT

де P = 1 атм, V = 13,440 л, R = 0,08206 л атм/моль К і T = 273 К.

n = (1 атм)(13,440 л)/(0,08206 л атм/моль К)(273 К) = 0,613 моль

Оскільки кожен моль заліза утворює один моль газоподібного водню, а кожен моль міді - один моль газоподібного водню, ми можемо використати загальну масу суміші і масу кожного металу для визначення масової частки заліза:

Нехай x - маса заліза, а y - маса міді.

x + y = 123,2 г (загальна маса)

x/55,85 + y/63,55 = 0,613 (кількість молей)

Розв'язавши систему рівнянь, отримаємо

x = 49,15 г

у = 74,05 г

Отже, масова частка заліза в суміші становить:

x/(x + y) = 49,15 г/(49,15 г + 74,05 г) = 0,398

Отже, масова частка заліза в суміші становить 0,398, або 39,8%.