Хімія 8 клас, бажано з розв'язком 1. Для хлору Cl2 порахувати об'єм речовини (л), молярну масу,

кількість молекул, масу (г), якщо відомо, що кількість речовини 2 молі.2. Для Нітроген (IV) оксиду NO2 порахувати об'єм речовини (л), кількість речовини, молярну масу, кількість молекул, якщо відомо, що маса речовини 71г.3. Обчислити молярну масу для Галуну Алюмокалієвого KAI(SO4)2×12H2O​

Ответы на вопрос

Отвечает Соловьёв Владимир.

Ответ:

Объяснение:

1)

об'єм речовини: V(Cl2) = n(Cl2) * Vm = 2 * 22,4 = 44,8 л

молярна маса: М(Сl2) = 35,5 * 2 = 71 г/моль

кількість молекул: N(Cl2) = n(Cl2) * Na = 2 * 6,02 * 10²³ = 12,04 * 10²³ молекул

маса: m(Cl2) = n(Cl2) * М(Сl2) = 2 * 71 = 142 г

2)

молярна маса: М(NO2) = 14 + 16 * 2 = 46 г/моль

кількість речовини: n(NO2) = m(NO2)/М(NO2) = 71/46 = 1,5 моль

об'єм речовини: V(NO2) = n(NO2) * Vm = 1,5 * 22,4 = 33,6 л

кількість молекул: N(NO2) = n(NO2) * Na = 1,5 * 6,02 * 10²³ = 9,03 * 10²³ молекул

3)

М(KAI(SO4)2 * 12H2O​) = 39 + 27 + 32 * 2 + 16 * 8 + 12 * 18 = 474 г/моль