1. Обчисліть відносну густину озону 03 за повітрям. 2. Обчисліть відносну густину 03 за воднем H2.


Ответы на вопрос

Отвечает Никликина Анастасия.

Відповідь:

Пояснення:

Відносна густина озону 03 за повітрям зазвичай визначається при стандартних умовах (0°С, 101.325 кПа). За цих умов відносна густина озону складає 2.144 г/л.

Для обчислення відносної густини озону за воднем потрібно знати їхні молярні маси та густина. Молярна маса озону 03 складає 3 × 16 + 2 × 1 = 48 г/моль, а молярна маса водню H2 - 2 × 1 = 2 г/моль. Густина водню при стандартних умовах дорівнює 0.0899 г/л.

Використовуючи формулу відносної густини:

ρ(О3/H2) = (ρ(О3) / M(О3)) / (ρ(H2) / M(H2))

де ρ - густина, M - молярна маса

Підставляємо відповідні значення:

ρ(О3/H2) = (2.144 г/л / 48 г/моль) / (0.0899 г/л / 2 г/моль) ≈ 42.8

Отже, відносна густина озону за воднем H2 складає близько 42.8.