Задача 1 У 120 г. води розчинили 5 г солі. Визначити масову частку солі в цьому розчині? Задача 2

Визначити масову частку цукру в розчині, який утвориться при розчиненні 50 г цукру у 200г води. Задача 3 Визначити маси води і солі необхідні для приготування 250г 30%-го розчину солі.​

Ответы на вопрос

Отвечает Албахтина Надежда.

Відповідь:

1. Маса всього розчину становить:

120+5=125

Складаємо пропорцію: 125 г - 100% (тобто весь розчин)

5 г - Х% (масова частка 5 г у розчині)

х = 5×100/125 = 4%

Відповідь: масова частка солі в розчині 4%.

2. Масса раствора равна:

m(p-p) = m(в-ва) + m(Н₂О) = 50 + 200 = 250 г

Массовая доля вещества в растворе:

ω = [m(в-ва)/m(p-p)] * 100 = (50/250)*100 = 20%

3. Дано:                               Рзвязання:

                  m (розщину) - 250г       m (солі) = (m * w) : 100

                  w (солі) - 30%                 m (солі) = (250 * 30) : 100

                  ------------------------------       m (солі) = 75(солі)

                  m (води) - ?                       m (вода) = m— m(солі); m(води) = 250 -

                  m (солі) - ?                         75 = 175(води)