При взаємодії 3,2 г сірки з киснем утворився оксид масою 5,12 г. Знайдіть вихід продукту реакції?


Ответы на вопрос

Отвечает Талкиг Ваня.

Відповідь:

За законом збереження маси, маса продуктів рівна масі реагентів, які беруть участь у реакції. Таким чином, маса реагентів:

маса сірки + маса кисню = маса отриманого оксиду

або

m(S) + m(O2) = m(оксиду)

3,2 г + m(O2) = 5,12 г

Отримаємо масу кисню:

m(O2) = 5,12 г - 3,2 г = 1,92 г

Тому вихід продукту реакції, тобто співвідношення маси утвореного продукту до маси реагентів, можна визначити як:

вихід = маса отриманого продукту / (маса сірки + маса кисню)

вихід = 5,12 г / (3,2 г + 1,92 г) = 1,28

Отже, вихід продукту реакції складає 1,28 або 128%. Це може бути пов'язано з невеликою похибкою вимірювань або з тим, що утворився деякий домішковий продукт, який збільшив загальну масу.

Пояснення: