9. До розчину хлоридної кислоти масою 50 г з мосовою часткою кислоти 10 % долили 20 г 15 %

розчину хлоридної кислоти. Визначте масову частку утвореного розчину. Будь ласка, з розв‘язком

Ответы на вопрос

Отвечает Король Сережа.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m₁(р-ну) = 50 г

w₁(солі) = 10%

m₂(р-ну) = 20 г

w₂(солі) = 15%

Найти: w(солі) - ?

m₁(солі) = m₁(р-ну) * w₁(солі) : 100% = 50 * 10% : 100% = 5 г

m₂(солі) = m₂(р-ну) * w₂(солі) : 100% = 20 * 15% : 100% = 3 г

m(солі) = m₁(солі) + m₂(солі) = 5 + 3 = 8 г

m(р- ну) = m₁(р-ну) + m₂(р-ну) = 50 + 20 = 70 г

w(солі) = m(солі) : m(р- ну) * 100% = 8 : 70 * 100% = 11,43% масова частка солі в утвореному розчині​