Обчисліть об‘єм газу (н.у.), який виділиться при розчинені 27,6 г калій карбонату в оцтовій кислоті


Ответы на вопрос

Отвечает Жук Вася.

Ответ:

Розчинення калій карбонату в оцтовій кислоті супроводжується виділенням вуглекислого газу. Реакційне рівняння цієї реакції має вигляд:

K2CO3 + 2CH3COOH → 2CO2↑ + 2H2O + K2CH3COO

За реакцією, на кожну молекулу калій карбонату виділяється 1 молекула вуглекислого газу. Розрахуємо кількість молекул калій карбонату в розчині:

n = m/M

де m - маса речовини, M - молярна маса речовини.

M(K2CO3) = 2×39,1 + 12,0 + 3×16,0 = 138,2 г/моль

n = 27,6 г / 138,2 г/моль = 0,1997 моль

Так як на кожну молекулу калій карбонату виділяється 1 молекула вуглекислого газу, то кількість молекул вуглекислого газу дорівнює n = 0,1997 моль.

Об'єм газу (н.у.) можна обчислити за ідеальним газовим законом:

V = nRT/P

де R - універсальна газова стала (0,082 л·атм/моль·K), T - температура в Кельвінах, P - тиск газу в атмосферах.

При стандартних умовах (0 °C і 1 атм) 1 моль будь-якого газу займає об'єм 22,4 л. Тому об'єм газу (н.у.) буде:

V = nRT/P = 0,1997 моль × 0,082 л·атм/моль·K × 273 К / 1 атм = 4,28 л

Отже, об'єм газу (н.у.), який виділиться при розчинені 27,6 г калій карбонату в оцтовій кислоті, дорівнює 4,28 л.

Объяснение: