Розв'яжіть задачі 1. Розрахувати масу кальцій оксиду, який вступає в реакцію з хлоридною кислотою

масою 3,65 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Беляева Маша.

Відповідь: маса кальцію оксиду, який вступає в реакцію з хлоридною кислотою масою 3,65 г, дорівнює 5,608 г.

Объяснение:

Для вирішення завдання необхідно написати рівняння реакції між оксидом кальцію (CaO) та хлоридною кислотою (HCl):

CaO + 2HCl → CaCl2 + H2O

З рівняння видно, що з реакції з однією молекулою CaO необхідно 2 молекули HCl. Отже, кількість молей HCl, що беруть участь у реакції, дорівнює:

n(HCl) = m(HCl) / M(HCl) = 3,65 г / 36,46 г/моль ≈ 0,1 моль

Оскільки за рівнянням однією молекулу CaO припадає одна молекула CaCl2, кількість молей CaO, що у реакції, дорівнює 0,1 моль.

Маса CaO, необхідна реакції з 0,1 моль HCl, розраховується за формулою:

m(CaO) = n(CaO) × M(CaO) = 0,1 моль × 56,08 г/моль = 5,608 г