Крізь розчин калій гідроксиду пропустили карбон(IV) оксид об'ємом 8,96 л (н. у.). Визнач масу та

кількість речовини калій карбонату, що утворився. СРОООЧНОООО НАДОООО ПОЖАЛУЙСТАААДАЮ МНОГОМНОГО БАЛОВ​

Ответы на вопрос

Отвечает Беркутова Настя.

Відповідь:

Насамперед, необхідно записати хімічне рівняння реакції між калій гідроксидом та карбон(IV) оксидом:

KOH + CO2 -> K2CO3 + H2O

За рівнянням реакції, на 1 моль карбон(IV) оксиду утворюється 1 моль калій карбонату.

Для розв'язання задачі скористаємося формулою розрахунку кількості речовини:

n = V / Vm

де n - кількість речовини у молях, V - об'єм речовини у літрах, Vm - молярний об'єм газу за нормальних умов (0°C і 1 атм) і дорівнює 22,4 л/моль.

1) Розрахуємо кількість молей карбон(IV) оксиду:

n(CO2) = V(CO2) / Vm(CO2) = 8,96 л / 22,4 л/моль ≈ 0,4 моль

2) За хімічним рівнянням, на 1 моль карбон(IV) оксиду утворюється 1 моль калій карбонату, тому кількість молей калій карбонату дорівнює кількості молей карбон(IV) оксиду:

n(K2CO3) = n(CO2) ≈ 0,4 моль

3) Розрахуємо масу калій карбонату за допомогою формули:

m = n * M

де m - маса речовини в грамах, n - кількість речовини у молях, M - молярна маса речовини в г/моль.

M(K2CO3) = M(K) + 2*M(C) + 3*M(O) = 39,1 г/моль + 2*12,0 г/моль + 3*16,0 г/моль = 138,2 г/моль

m(K2CO3) = n(K2CO3) * M(K2CO3) = 0,4 моль * 138,2 г/моль ≈ 55 г

Отже, у результаті реакції утворилось 0,4 моль калій карбонату, що відповідає масі близько 55 г.

Познач як найкращу відповідь.

Пояснення: