Яка маса солі утвориться під час взаємодії 8 г натрій гідроксиду й сульфатної кислоти?


Ответы на вопрос

Отвечает Куглер Полина.

Ответ:

77

Объяснение:

8 г= 10г нагрфвання тої солі яка може перетворяться в 3 і ми це віднімаємо ось. Іди лягай спатки сонечко

Отвечает Богомолов Юрий.

Рівняння реакції між натрій гідроксидом та сульфатною кислотою :

2NaOH + H2SO4 → Na2SO4 + 2H2O

Згідно з рівнянням, дві молекули натрій гідроксиду і одна молекула сульфатної кислоти з'єднуються, утворюючи дві молекули води і одну молекулу натрій сульфату.

Спочатку потрібно знайти кількість молей NaOH, які беруть участь у реакції. Оскільки маса NaOH становить 8 г, а молярна маса - 40 г/моль, тому кількість молей NaOH дорівнює :

n(NaOH) = m(NaOH) / M(NaOH) = 8 г : 40 г/моль = 0,2 моль

Молярне співвідношення NaOH до H2SO4 в процесі становить 2:1, оскільки дві молекули NaOH взаємодіють з однією молекулою H2SO4.

Кількість молей H2SO4, яка реагує з NaOH :

n(H2SO4) = 0,2 моль : 2 = 0,1 моль

Далі треба використати масове співвідношення Na2SO4 та H2SO4, щоб обчислити масу солі Na2SO4, що утвориться в результаті реакції :

M(Na2SO4) / M(H2SO4) = 2 : 1

M(Na2SO4) = (2 : 1) * M(H2SO4) = (2 : 1) x 98 г/моль = 196 г/моль

Маса Na2SO4, яка утворюється в реакції :

m(Na2SO4) = n(Na2SO4) * M(Na2SO4) = n(H2SO4) x (2 : 1) * M(Na2SO4) = 0,1 моль x (2 : 1) x 196 г/моль ≈ 39,2 г

Отже, відповідь : під час взаємодії 8 г натрій гідроксиду (NaOH) й сульфатної кислоти (H2SO4) утвориться 39,2 г солі.