До 18% розчину глюкози масою 54 г добавили 6 % розчин глюкози масою 40 г. Розчин з якою масовою

часткою (%) утворився​

Ответы на вопрос

Отвечает Вернер Полина.

Ответ: Спочатку розрахуємо скільки грамів глюкози є в кожному з розчинів:

• у 18% розчині глюкози масою 54 г: 0.18 * 54 = 9.72 г

• у 6% розчині глюкози масою 40 г: 0.06 * 40 = 2.4 г

Додамо маси глюкози в обох розчинах: 9.72 г + 2.4 г = 12.12 г

Знайдемо масову частку глюкози в утвореному розчині:

масова частка = (маса глюкози в розчині / загальна маса розчину) * 100%

маса утвореного розчину = маса першого розчину + маса другого розчину = 54 г + 40 г = 94 г

масова частка = (12.12 г / 94 г) * 100% ≈ 12.89%

Отже, утворився розчин з масовою часткою глюкози близько 12.89%.