1. Обчисліть масу солі і води, які необхідні для приготування розчину масою 300 г з масовою часткою

солі 20%. 2. До 300 г води додали 50 г кислоти. Обчисліть масову частку кислоти в утвореному розчині. 3. У розчин масою 400 г з масовою часткою солі 25% додали 200 г води. Визначте масову частку солі в новоутвореному розчині.​

Ответы на вопрос

Отвечает Calm Adrian.

1.Маса солі в розчині дорівнює 20% від маси розчину, тобто 0,2 * 300 г = 60 г солі. Маса води в розчині дорівнює різниці між масою розчину і масою солі, тобто 300 г - 60 г = 240 г води.

Отже, для приготування розчину потрібно 60 г солі і 240 г води.

2.Маса утвореного розчину дорівнює сумі маси води та маси кислоти, тобто 300 г + 50 г = 350 г.

Масова частка кислоти в утвореному розчині може бути знайдена за допомогою наступної формули:

масова частка кислоти = (маса кислоти / маса утвореного розчину) * 100%

Підставляючи відповідні значення, отримаємо:

масова частка кислоти = (50 г / 350 г) * 100% = 14,3%

Отже, масова частка кислоти в утвореному розчині становить 14,3%.

3.Маса солі у початковому розчині дорівнює 25% від маси розчину, тобто 0,25 * 400 г = 100 г солі. Масова частка води у початковому розчині дорівнює різниці між 100% та масовою часткою солі, тобто 100% - 25% = 75%.

Після додавання 200 г води маса розчину становитиме 400 г + 200 г = 600 г, а маса солі залишиться незмінною - 100 г.

Масова частка солі в новому розчині може бути знайдена за допомогою наступної формули:

масова частка солі = (маса солі / маса нового розчину) * 100%

Підставляючи відповідні значення, отримаємо:

масова частка солі = (100 г / 600 г) * 100% = 16,7%