Метал II групи періодичної системи масою 39 г спалили в кисні (+О2) й отримали оксид масою 54,6 г

та молярною масою 56 г/моль. Визначте метал, укажіть його положення в періодичній системі.​

Ответы на вопрос

Отвечает Мутигулин Шамиль.

І спосіб

39г. 54.6г

2Ме(ІІ) + О2 = 2МеО

2хг/моль. 2•56г/моль

х=39•2•56/(54.6•2)= 40г/моль, Са - кальцій

ІІ спосіб

2Ме(ІІ) + О2 = 2МеО

n(MeO)= m/M= 54.6/56=0,975моль

n(MeO)=n(Me)

M(Me)=m/n= 39/0,975= 40г/моль, Са - кальцій

2Са + О2 = 2СаО