Укажи об'єм водню, який містить таку саму кількість атомів Гідрогену, що і в 702 г глюкози

C6H12O6.Будь ласка з розв’язком і короткими поясненнями.Даю 60 балів!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Бубукин Вова.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(C6H12O6) = 702 г

Найти: V(H2) - ?

Знайдемо кількість речовини глюкози:

М(C6H12O6) = 12 * 6 + 1 * 12 + 16 * 6 = 180 г/моль

n(C6H12O6) = m(C6H12O6)/М(C6H12O6) = 702/180 = 3,9 моль

Обчислимо число молекул глюкози:

N(C6H12O6) = n(C6H12O6) * Na = 3,9 * 6,02 * 10²³ = 23,478 * 10²³ молекул

Знайдемо число атомів водню у глюкозі:

у молекулі глюкози 12 атомів водню, то звідси маємо:

N(H) = 12N(C6H12O6) = 12 * 23,478 * 10²³ = 281,736 * 10²³ атомів

Так як, згідно умови N(H) = N(H2), то

V(H2) = N(H)/Na * Vm = 281,736 * 10²³/6,02 * 10²³ * 22,4 = 1048,32 л