Задача 1 До розчину солі масою 140г з масовою часткою 10% додатково додали ще 12г солі. Обчисліть

масову частку солі у новому розчині.​

Ответы на вопрос

Отвечает Тимофеева Маша.

Ответ: Дано:

m₁(р-ну солі) = 140 г

ω₁(солі) = 10% або 0,1

m₂(солі) = 12 г

ω₂(солі)-?

Объяснение:

Знаходимо масу солі в початковому розчині:

m₁(солі) = m₁(р-ну солі)*ω₁(солі) = 140 г*0,1 = 14 г

Знаходимо загальну масу солі в новоутвореному р-ні:

m₃(cолі) = m₁(солі) + m₂(солі) = 14 г + 12 г = 26 г

Знаходимо загальну масу в новоутвореному р-ні:

m₂(р-ну солі) = m₁(р-ну солі) + m₂(солі) = 140 г + 12 г = 152 г

Визначаємо масову частку солі в новоутвореному розчині:

ω₂(солі) =  m₃(cолі)/m₂(р-ну солі) = 26 г/152 г = 0.1710 або 17,10%

Відповідь: 17,10%

отметте как лучший пожалуйста