Задача 4. Обчисліть масу ортофосфатної кислоти, що утворилась при взаємодії фосфор (V) оксиду і 27

г води.​

Ответы на вопрос

Отвечает Миргородский Даня.

Ответ:

Дано:

m(H₂O) = 27 г

m(H₃PO₄) — ?

Розв'язування:

P₂O₅ + 3H₂O = 2H₃PO₄

m(H₃PO₄) = n(H₃PO₄) × M(H₃PO₄) = ⅔n(H₂O) × M(H₃PO₄) = ⅔ × (27 г ÷ 18 г/моль) × 98 г/моль = 98 г