ДАМ 40 БАЛЛОВ!! 1. Який об’єм кисню використовується для спалювання пропан-бутанової Суміші

об’ємом 25 куб. м.(н.у.). Об’ємна частка бутану в ній 70%. 2. Яка маса глюкози утворюється при фотосинтезі,якщо в результаті реакції Виділяється 268,8л.кисню? 3. Який об’єм карбон (ІV) оксиду утворюється при спиртовому бродінні глюкози масою 720г? Яка маса спирту утворюється?

Ответы на вопрос

Отвечает Ускова Дарья.

Ответ:

1. Для визначення об'єму кисню необхідно спочатку визначити кількість пропану та бутану в суміші.

Об’єм бутану: 0,7 x 25 куб. м. = 17,5 куб. м.

Об’єм пропану: (1 - 0,7) x 25 куб. м. = 7,5 куб. м.

Для спалювання одного моля бутану необхідно 11 молей кисню, а для спалювання одного моля пропану - 5 молей кисню. Таким чином, загальна кількість кисню для спалювання 1 моля бутану та 1 моля пропану:

11 моль O2 + 5 моль O2 = 16 моль O2

Тому для спалювання 17,5 куб. м бутану та 7,5 куб. м пропану необхідно:

(17,5 моль / 2) x 16 моль O2 + (7,5 моль / 2) x 16 моль O2 = 120 моль O2

Об’єм кисню при нормальних умовах (н.у.) можна визначити за умови, що 1 моль газу при н.у. займає об'єм 22,4 літра:

Об’єм кисню при нормальних умовах (н.у.) можна визначити за умови, що 1 моль газу при н.у. займає об'єм 22,4 літра:Об’єм кисню = (120 моль x 22,4 л) / 1 моль = 2 688 л

2. У реакції фотосинтезу глюкоза утворюється з вуглекислого газу та води за участю сонячної енергії та хлорофілу. За рівнянням реакції:

6 CO2 + 6 H2O + світлоенергія → C6H12O6 + 6 O2

За 22,4 л/моль (н.у.) на 1 моль кисню відповідає 6 моль вуглекислого газу, тому 268,8 л кисню відповідають 6/22,4 * 268,8 л вуглекислого газу, що дорівнює 72 л вуглекислого газу. Оскільки для утворення 1 молекули глюкози потрібно 6 молекул вуглекислого газу, то на 72 л вуглекислого газу можна отримати 72/6 = 12 моль глюкози.

Молярна маса глюкози C6H12O6 дорівнює 180 г/моль, тому маса 12 моль глюкози дорівнює 12 * 180 = 2160 г або 2,16 кг.

3. Об’єм карбон(IV) оксиду, що утворюється:

1 моль глюкози дає 2 молі етанолу (спирту)

720 г глюкози = 4 моля

Отже, утвориться 2×4=8 молей CO2.

V(CO2) = n(CO2) × Vm(CO2) = 8 моль × 22,4 л/моль = 179,2 л (н.у.)

Маса спирту, що утвориться:

1 моль глюкози дає 2 молі етанолу (спирту)

720 г глюкози = 4 моля

Отже, утвориться 2×4×46 = 368 г спирту.