До натрій карбонату масою 5,3 г добавили хлоридну кислоту масою 100 г з масовою часткою гідроген

хлориду 7,3%. Обчисліть об'єм (мл) (н. у.) газу, який виділився. ❗треба розписати будь ласка ​

Ответы на вопрос

Отвечает Сотников Денис.

Ответ:

Дано:

маса Na2CO3 = 5.3 г

маса HCl = 100 г

масова частка HCl = 7.3%

статус газу = нормальних умовах (н. у.)

Розв'язання:

Обчислимо кількість моль Na2CO3:

m(Na2CO3) = 5.3 г

M(Na2CO3) = 106 г/моль (молярна маса Na2CO3)

n(Na2CO3) = m(Na2CO3) / M(Na2CO3) = 0.05 моль

Обчислимо кількість моль HCl:

m(HCl) = 100 г

m(HCl) = m(HCl) * масова частка HCl / 100 = 7.3 г

M(HCl) = 36.5 г/моль (молярна маса HCl)

n(HCl) = m(HCl) / M(HCl) = 0.2 моль

Запишемо рівняння реакції:

Na2CO3 + 2HCl → 2NaCl + CO2 + H2O

Знайдемо об'єм CO2, який виділиться за н. у.:

V(CO2) = n(CO2) * RT / P

де R - універсальна газова стала (0.0821 л·атм/моль·K),

T - температура (273 К),

P - тиск (1 атм)

Кількість моль CO2, що виділиться, дорівнює кількості моль Na2CO3, тому

n(CO2) = 0.05 моль

Підставивши в формулу, отримаємо:

V(CO2) = n(CO2) * RT / P = 0.05 моль * 0.0821 л·атм/моль·K * 273 К / 1 атм = 1.19 л

Переведемо літри в мілілітри:

1 л = 1000 мл, тому

V(CO2) = 1.19 л * 1000 мл/л = 1190 мл

Відповідь: об'єм газу, який виділився за нормальних умов, дорівнює 1190 мл.