Калий нитратнын 200 г канык ерітіндісін (ерігіштігі-1300г/л) алуга жумсалатын туз бен судын

массасы (113 г туз, 87 г су) Очень срочно нужно

Ответы на вопрос

Отвечает Созаева Лейла.

Ответ:

Условие: требуется подготовить 1 л раствора калия нитрата, содержащего 200 г соли.

Решение:

Масса соли, необходимой для подготовки раствора, вычисляется по формуле:

масса соли = объем раствора x концентрация раствора

Объем раствора в нашем случае равен 1 л.

Концентрация раствора калия нитрата также известна: 1300 г/л.

Масса соли, необходимой для приготовления 1 л 1300-граммового раствора, будет равна:

масса соли = объем раствора x концентрация раствора = 1 л x 1300 г/л = 1300 г

Однако, требуется получить раствор, содержащий 200 г соли. Значит, необходимо взять меньшее количество раствора и разбавить его дистиллированной водой.

Объем раствора, который необходимо взять:

объем раствора = масса соли / концентрация раствора = 200 г / 1300 г/л = 0,15 л

Таким образом, необходимо взять 0,15 л 1300-граммового раствора калия нитрата и разбавить его дистиллированной водой до объема 1 л.

Для приготовления раствора также необходим туз. Массовая доля туза в растворе составляет 113 г / (113 г + 87 г) = 0,565.

Ответ: для приготовления 1 л раствора калия нитрата с массовой долей 200 г/л необходимо взять 0,15 л 1300-граммового раствора калия нитрата и разбавить его дистиллированной водой до объема 1 л. Массовая доля туза в растворе составляет 0,565.

Объяснение:

Версия на Українська мова:

Умова: потрібно підготувати 1 л розчину калію нітрату, що містить 200 г солі.

Рішення:

Маса солі, необхідної для підготовки розчину, обчислюється за формулою:

маса солі = об'єм розчину x концентрація розчину

Обсяг розчину в нашому випадку дорівнює 1 л.

Концентрація розчину калію нітрату також відома: 1300 г/л.

Маса солі, необхідної для приготування 1 л 1300-грамового розчину, буде дорівнює:

маса солі = об'єм розчину x концентрація розчину = 1 л x 1300 г / л = 1300 г

Однак, потрібно отримати розчин, що містить 200 г солі. Значить, необхідно взяти меншу кількість розчину і розбавити його дистильованою водою.

Обсяг розчину, який необхідно взяти:

об'єм розчину = маса солі / концентрація розчину = 200 г/1300 г / л = 0,15 л

Таким чином, необхідно взяти 0,15 л 1300-грамового розчину калію нітрату і розбавити його дистильованою водою до обсягу 1 л.

Для приготування розчину також необхідний туз. Масова частка туза в розчині становить 113 г / (113 г + 87 г) = 0,565.

Відповідь: для приготування 1 л розчину калію нітрату з масовою часткою 200 г/л необхідно взяти 0,15 л 1300-грамового розчину калію нітрату і розбавити його дистильованою водою до обсягу 1 л.Масова частка туза в розчині становить 0,565

И на қазақ тілі:Шарт: құрамында 200 г тұз бар калий нитратының 1 литр ерітіндісін дайындау керек.

Шешім:

Ерітіндіні дайындауға қажетті тұздың массасы формула бойынша есептеледі:

тұздың массасы = ерітіндінің көлемі x ерітіндінің концентрациясы

Біздің жағдайда ерітіндінің көлемі 1 л.

Калий нитраты ерітіндісінің концентрациясы да белгілі: 1300 г / л.

1 литр 1300 грамм ерітінді дайындауға қажетті тұздың массасы:

тұздың массасы = ерітіндінің көлемі X ерітіндінің концентрациясы = 1 л x 1300 г / л = 1300 г

Алайда, құрамында 200 г тұз бар ерітінді алу керек. Бұл ерітіндінің аз мөлшерін алып, оны тазартылған сумен сұйылту керек дегенді білдіреді.

Қабылдау қажет ерітіндінің көлемі:

ерітіндінің көлемі = тұздың массасы / ерітіндінің концентрациясы = 200 г / 1300 г / л = 0,15 л

Осылайша, 0,15 л 1300 грамм калий нитратының ерітіндісін алып, оны 1 литр көлеміне дейін тазартылған сумен сұйылту керек.

Ерітінді дайындау үшін Эйс қажет. Ерітіндідегі Эйстің массалық үлесі 113 г / (113 г + 87 г) = 0,565 құрайды.

Жауап: 200 г/л массалық үлесі бар калий нитратының 1 л ерітіндісін дайындау үшін 0,15 л 1300 грамм калий нитратының ерітіндісін алып, оны тазартылған сумен 1 л көлеміне дейін сұйылту керек.ерітіндідегі Эйстің массалық үлесі 0,565 құрайды.