Обчисліть масу естеру , що утвориться при взаємодії 25г. оцетової кислоти та етанолу​


Ответы на вопрос

Отвечает Тарышев Максим.

Ответ:

Рівняння реакції, за якою утворюється етиловий оцетат (естер), має наступний вигляд:

CH3COOH + C2H5OH → CH3COOC2H5 + H2O

Молярна маса оцетової кислоти (CH3COOH) дорівнює 60,05 г/моль, молярна маса етанолу (C2H5OH) дорівнює 46,07 г/моль, а молярна маса етилового оцетату (CH3COOC2H5) дорівнює 88,11 г/моль.

Щоб обчислити масу етилового оцетату, яка утвориться при взаємодії 25 г оцетової кислоти та етанолу, спочатку необхідно визначити, який з реагентів буде обмежуючим. Для цього обчислюємо молі реагентів:

молі оцетової кислоти: n(CH3COOH) = m/M = 25 г / 60,05 г/моль = 0,416 моль

молі етанолу: n(C2H5OH) = m/M = 25 г / 46,07 г/моль = 0,543 моль

Так як етанолу є більше, ніж необхідно для повної реакції з оцетовою кислотою, то етанол буде обмежуючим реагентом. Маса етилового оцетату, яка утвориться, буде залежати від кількості етанолу, що згорів, тобто від його молів:

n(CH3COOC2H5) = n(C2H5OH) = 0,543 моль

m(CH3COOC2H5) = n(CH3COOC2H5) * M = 0,543 моль * 88,11 г/моль = 47,9 г

Отже, маса етилового оцетату, яка утвориться при взаємодії 25 г оцетової кислоти та етанолу, буде дорівнювати 47,9 г.