Розв'язати задачі 1.Яку масу води та кухонної солі потрібно для приготування: а) 350 г розчину з

масовою часткою солі 10 % б) 230 г розчину з масовою часткою солі 25 % 2. До води масою 280 г додали розчин кухонної солі масою 450 г з масовою часткою солі 35%. Якою стала масова частка новоутвореного розчину.

Ответы на вопрос

Отвечает Алексеева Аня.

Ответ:

Розрахуємо масу солі та масу розчину, який міститиме цю кількість солі згідно з формулою:

масова частка = маса розчиненої речовини / маса розчину

а) Маса солі: 350 г * 0.1 = 35 г

Маса розчину: 350 г

б) Маса солі: 230 г * 0.25 = 57.5 г

Маса розчину: 230 г

Спочатку знайдемо кількість солі в доданому розчині:

кількість солі = маса розчину * масова частка

кількість солі = 450 г * 0.35 = 157.5 г

Після додавання розчину кухонної солі до води, маса розчину стала дорівнювати:

маса розчину = маса води + маса доданого розчину

маса розчину = 280 г + 450 г = 730 г

Отже, масова частка солі в новоутвореному розчині:

масова частка = кількість солі / маса розчину

масова частка = 157.5 г / 730 г

масова частка ≈ 0.2151 або 21.51%

Отже, масова частка новоутвореного розчину становить близько 21.51%.