Яку масу солі та який об’єм води необхідно взяти, щоб приготувати 40 г розчину з масовою часткою

розчиненої речовини 5%? Даю 20 балів. Тільки розв‘яжіть з умовою і правильним розв‘язком

Ответы на вопрос

Отвечает Дрёмин Даня.

Дано:

m р-ну(солі) = 40 г

ω(солі) = 5%

Знайти:

m(солі) - ?

V(води) - ?

Розв'язання:

1) m(солі) = ω * m р-ну / 100% = 5% * 40 / 100% = 2 г;

2) m(води) = m р-ну(солі) - m(солі) = 40 - 2 = 38 г;

3) V(води) = m / ρ = 38 / 1 = 38 мл.

Відповідь: Маса солі становить 2 г; об'єм води - 38 мл.

Отвечает Овсянникова Юлия.

Ответ:

Масова частка розчиненої речовини в розчині визначається як відношення маси розчиненої речовини до маси всього розчину, виражене у відсотках.

У даному випадку, масова частка розчиненої речовини дорівнює 5%, що означає, що в 100 грамах розчину міститься 5 грамів розчиненої речовини.

Ми хочемо приготувати 40 грамів розчину, тому ми можемо використати пропорцію:

5 г / 100 г = x г / 40 г,

де x - маса розчиненої речовини, яку необхідно додати до 40 грамів води, щоб отримати розчин з масовою часткою 5%.

Розв’язуючи пропорцію, ми знаходимо, що x дорівнює 2 грамам.

Отже, нам необхідно додати 2 грами розчиненої речовини до 38 грамів води (що залишились після додавання розчиненої речовини) для отримання 40 грамів розчину з масовою часткою 5%.

Щоб визначити, яку масу солі ми повинні взяти, щоб отримати 2 грами розчиненої речовини, ми можемо використати молярну масу речовини та її молярну концентрацію у воді.

Якщо молярна маса розчиненої речовини дорівнює M, тоді молярна концентрація цієї речовини у розчині дорівнює 5 / M моль/л (оскільки 5 грамів речовини розчинено у 100 грамах, тобто у 0,1 літрі розчину).

Тоді ми можемо використати формулу:

маса розчиненої речовини = об’єм розчину * концентрація розчиненої речовини * молярна маса розчиненої речовини.


Ми знаємо, що об'єм розчину дорівнює 0,04 л (тобто 40 грамів розчину, що має щільність води), а концентрація розчиненої речовини дорівнює 5 / M моль/л. Тому ми можемо записати:

маса розчиненої речовини = 0,04 л * (5 / M моль/л) * M г/моль.

Молярна маса розчиненої речовини нам не відома, тому ми не можемо виконати остаточний розрахунок. Але ми можемо зробити загальний висновок, що для приготування 40 грамів розчину з масовою часткою розчиненої речовини 5% нам потрібно взяти 2 грами розчиненої речовини та достатню кількість води, щоб отримати об’єм розчину 40 мл (або грамів, оскільки щільність води приблизно 1 г/мл).

Объяснение: