Будь ласка з поясненням!! Обчисліть об'єм газу (за н.у.), який виділиться при взаємодії розчинів,

що містять 504 г магній карбонату та 630 г нітратної кислоти.

Ответы на вопрос

Отвечает Гелачева Марьям.

Ответ:   Для обчислення об'єму газу, виділеного при взаємодії розчинів, спочатку потрібно знайти хімічне рівняння реакції між магнієм карбонатом (MgCO₃) та нітратною кислотою (HNO₃). Надалі, можна використати закон стехіометрії для розрахунку об'єму газу.

Спочатку складемо хімічне рівняння реакції:

MgCO₃ + 2HNO₃ → Mg(NO₃)₂ + CO₂ + H₂O

За хімічним рівнянням, одна молекула магнію карбонату реагує з двома молекулами нітратної кислоти, утворюючи одну молекулу магнію нітрату, одну молекулу вуглекислого газу (CO₂) та одну молекулу води (H₂O).

Далі, знайдемо молярну масу магнію карбонату (MgCO₃) та нітратної кислоти (HNO₃). Знаючи молярну масу, ми зможемо перевести задану масу речовини в кількість речовини (молі).

Молярна маса MgCO₃:

Mg: 24.31 г/моль

C: 12.01 г/моль

O: 16.00 г/моль

Mолярна маса MgCO₃ = 24.31 + 12.01 + (16.00 × 3) = 84.31 г/моль

Молярна маса HNO₃:

H: 1.01 г/моль

N: 14.01 г/моль

O: 16.00 г/моль

Mолярна маса HNO₃ = 1.01 + 14.01 + (16.00 × 3) = 63.01 г/моль

Тепер можемо обчислити кількість речовини (молі) для магнію карбонату та нітратної кислоти:

Кількість речовини магнію карбонату (MgCO₃):

маса = 504 г

молярна маса = 84.31 г/моль

кількість речовини = маса / молярна маса

кількість речовини = 504 г / 84.31 г/моль ≈ 5.98 моль

Кількість речовини нітратної кислоти (HNO₃):

маса = 630 г

молярна маса = 63.01 г/моль

кількість речовини = маса / молярна маса

кількість речовини = 630 г / 63.01 г/моль ≈ 9.99 моль

Згідно з хімічним рівнянням, одна молекула магнію карбонату реагує з двома молекулами нітратної кислоти. Тому найбільша кількість речовини, що може реагувати, обмежується кількістю магнію карбонату.

Закон стехіометрії каже нам, що співвідношення між реагентами і продуктами в реакції є 1:1. Тому, обсяг газу, виділений при реакції, буде пропорційним кількості магнію карбонату, а саме 5.98 моль.

За нормальних умов (н.у.), об'єм однієї молекули газу становить 22.4 літра.

Таким чином, об'єм газу (за н.у.), виділений при взаємодії розчинів, становитиме:

об'єм = кількість речовини × об'єм однієї молекули газу

об'єм = 5.98 моль × 22.4 л/моль ≈ 134.05 л

Отже, об'єм газу, який виділиться при взаємодії розчинів, містять 504 г магній карбонату та 630 г нітратної кислоти, становитиме близько 134.05 л за нормальних умов (н.у.).

Объяснение: