Обчислити масову концентрацію (%) розчину Н3РО4, одержаного при розчиненні 18 г кислоти у 282 мл

води.

Ответы на вопрос

Отвечает Жауров Дмитрий.

Дано:

m(Н3РО4) = 18 г

V(H2O) = 282 мл

Знайти:

ω(Н3РО4) - ?

Розв'язання:

1) m(H2O) = ρ * V = 1 * 282 = 282 г;

2) m р-ну(Н3РО4) = m(Н3РО4) + m(H2O) = 18 + 282 = 300 г;

3) ω(Н3РО4) = m * 100% / m р-ну = 18 * 100% / 300 = 6%.

Відповідь: Масова частка Н3РО4 становить 6%.