Обчисліть масу етанолу для згоряння якого вистачить кисню об'эмом 13.44


Ответы на вопрос

Отвечает Дербенёва Юлиана.

Дано:

V(O2) = 13,44 л

Найти:

m(C2H5OH) - ?

Решение:

C2H5OH + 3O2 => 2CO2 + 3H2O

n=V/Vm

n(O2) = 13,44/22,4 = 0,6 моль

n(C2H5OH) = ⅓n(O2) = 0,6/3 = 0,2 моль

m(C2H5OH) = 0,2 × M(C2H5OH)

m(C2H5OH) = 0,2 × 46 = 9,2 г

Ответ: 9,2 г