Магній оксид масою 5 г повністю прореагував з розчином станової кислоти масою 245 г. Обчисліть

масову частку солі в утвореному розчині.​

Ответы на вопрос

Отвечает Бурлакова Кристина.

Ответ:

Спочатку треба знайти кількість речовини магній оксиду, яка була взята за умови:

м = 5 г

М (MgO) = 40.3 г/моль

Кількість речовини MgO:

n(MgO) = m / M(MgO) = 5 г / 40.3 г/моль = 0.124 моль

Так як з MgO реагує 1 моль станової кислоти, то також було взято 0.124 моль станової кислоти.

Тепер можна обчислити концентрацію станової кислоти за допомогою її маси та молярної маси:

м = 245 г

М (HCl) = 36.5 г/моль

Кількість речовини HCl:

n(HCl) = m / M(HCl) = 245 г / 36.5 г/моль = 6.71 моль

Концентрація станової кислоти:

C(HCl) = n(HCl) / V = 6.71 моль / V

Так як магній оксид повністю прореагував з розчином станової кислоти, то кількість речовини магній іону, що утворився, буде дорівнювати кількості речовини HCl.

Отже, кількість магній іону у розчині:

n(Mg2+) = n(HCl) = 0.124 моль

Об’єм отриманого розчину можна обчислити зі співвідношенням концентрації та кількості речовини:

C(Mg2+) = n(Mg2+) / V

V = n(Mg2+) / C(Mg2+)

V = 0.124 моль / C(Mg2+)

Масова частка MgO в утвореному розчині:

w(MgO) = m(MgO) / m(розчину) * 100%

w(MgO) = m(MgO) / (m(MgO) + m(H2O) + m(HCl) + m(MgCl2)) * 100%

Так як MgO повністю розчинився і було утворено лише MgCl2, то:

w(MgO) = m(MgO) / (m(MgO) + m(HCl) + m(MgCl2)) * 100%

w(MgO) = m(MgO) / (m(MgO) + m(HCl) + M(MgCl2) * n(MgCl2)) * 100%

w(MgO) = 5 г / (5 г + 245 г + M(MgCl2) * n(MgCl2)) * 100%

Необхідно визначити масу утвореної солі, використовуючи молярну масу MgCl2:

M(MgCl2) = M(Mg) + 2 * M(Cl) = 24,31 г/моль + 2 * 35,45 г/моль = 95,21 г/моль

Наступним кроком є визначення кількості речовини MgCl2, яка утворилася, використовуючи масу та молярну масу:

n(MgCl2) = m(MgCl2) / M(MgCl2) = (245 г - 5 г) / 95,21 г/моль = 2,45 моль

Підставляючи ці значення до попереднього рівняння:

w(MgO) = 5 г / (5 г + 245 г + 95,21 г/моль * 2,45 моль) * 100%

w(MgO) = 5 г / 344,9 г * 100%

w(MgO) ≈ 1,45%

Таким чином, масова частка солі в утвореному розчині дорівнює близько 1,45%.

Объяснение: