Даю 100 балів! Визначте масу та кількість етанової кислоти, яку потрібно взяти, щоб при її

взаємодії з калій карбонатом виділилося 11,2л вуглекислого газу.

Ответы на вопрос

Отвечает Пржегарлинский Дима.

Дано:

V(CO2) = 11,2 л

Найти:

n(CH3COOH) - ?

m(CH3COOH) - ?

Решение:

K2CO3 + 2CH3COOH => 2CH3COOK + CO2 + H2O

n=V/Vm

Vm = 22,4 л/моль

n(CO2) = 11,2/22,4 = 0,5 моль

n(CH3COOH) = 2n(CO2) = 2 × 0,5 = 1 моль

m=M

M(CH3COOH) = 12 + 3 + 12 + 16 + 16 + 1 = 60 г/моль

m(CH3COOH) = 1 × 60 = 60 г

Ответ: 1 моль; 60 г