7.Обчислити масову частку солі у розчині, утвореному із 20 г солі та 160 мл води. Якою стане масова

частка речовини, якщо добавити 30 г солі?

Ответы на вопрос

Отвечает Сердюк Макс.

Ответ:

Для обчислення масової частки солі у початковому розчині, спочатку потрібно знайти масову частку солі в самій солі. Оскільки сіль є чистою речовиною, її масова частка дорівнює 100%.

Масова частка солі у початковому розчині буде рівна масі солі, поділеній на масу всього розчину:

масова частка = (маса солі / маса розчину) * 100%

маса розчину дорівнює сумарній масі солі та води:

маса розчину = 20 г + 160 мл * 1 г/мл = 180 г

Тоді масова частка солі у початковому розчині буде:

масова частка = (20 г / 180 г) * 100% = 11.11%

Тепер, якщо додати 30 г солі, маса розчину збільшиться та становитиме:

маса розчину = 20 г + 30 г + 160 мл * 1 г/мл = 210 г

Масова частка солі у новому розчині буде:

масова частка = ((20 г + 30 г) / 210 г) * 100% ≈ 23.8%

Отже, масова частка солі у розчині збільшиться і становитиме близько 23.8%.

Объяснение:

Вот держи