СРОЧНО Оцтову кислоту масою 18 г повністю нейтралізували розчином нарій гідроксиду. Чому дорівнює

маса отриманої солі ? 2. До 200 г 40%-го розчину глюкози додали 300 г води. Чому дорівнює масова частка глюкози в утвореному розчині? 3. До розчину сахарози масою 50 г з масовою часткою 25% додали розчин сахарози масою 50 г з масовою часткою 10%. Чому дорівнює масовоа частка сахарози в утвореному розчині? 4. Розчин оцтової кислоти масою 200 г нейтралізували розчином лугу, що містить 36 г натрій гідроксиду. Чому дорівнює масова частка кислоти у вихідному розчині?​

Ответы на вопрос

Отвечает Суворова Настя.

При нейтралізації оцтової кислоти NaOH утворюється натрій ацетат та вода. Маса отриманої солі дорівнюватиме масі натрій ацетату, який утворився в результаті нейтралізації. Оскільки оцтова кислота масою 18 г повністю нейтралізована, то розрахуємо кількість NaOH, який знадобився для нейтралізації:

Маса NaOH = Маса оцтової кислоти = 18 г

Далі використаємо хімічну реакцію нейтралізації, щоб знайти кількість натрій ацетату, який утворився:

CH3COOH + NaOH → CH3COONa + H2O

Молярна маса NaOH = 40 г/моль

Молярна маса CH3COOH = 60 г/моль

Маса NaCH3COO = (Молярна маса NaCH3COO/Молярна маса NaOH) × Маса NaOH

Маса NaCH3COO = (82 г/моль / 40 г/моль) × 18 г = 37,8 г

Отже, маса отриманої солі дорівнює 37,8 г.

У 40%-му розчині глюкози масова частка глюкози дорівнює 40 г/100 г, тобто маса глюкози у 200 г цього розчину дорівнює 0,4 × 200 г = 80 г. При додаванні 300 г води до цього розчину маса розчину збільшиться до 500 г, а маса глюкози залишиться незмінною - 80 г. Тому масова частка глюкози в утвореному розчині буде дорівнювати:

Масова частка глюкози = (Маса глюкози / Маса розчину) × 100%

Масова частка глюкози = (80 г / 500 г) × 100% = 16%

Отже, масова частка глюкози в утвореному розчині становить 16%.

Для розрахунку масової частки с